Zespół

ZESPÓŁ CENTRUM POMOCY DZIECIOM

Anna Tuszyńska – dyrektor Centrum Pomocy Dzieciom – z wykształcenia pedagog -logopeda, absolwentka wielu szkoleń z zakresu szeroko rozumianej pomocy psychologicznej oraz interwencji kryzysowej, założycielka Centrum, autorka programów profilaktycznych skierowanych na szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, trenerka szkoleń z zakresu problematyki zjawiska przemocy wobec dzieci, przemocy w rodzinie, wsparcia rodziny w kryzysie itp.
Na co dzień koordynator Centrum, terapeuta-konsultant pracujący głównie z dorosłymi, zarządzający strategiami pomocowymi realizowanymi w Centrum. W swojej pracy zakładam, ze w każdym człowieku tkwi potencjał do zmiany,a pomoc psychologiczną rozumiem jako kontakt z życzliwym człowiekiem.
Lubię czytać książki – ale tylko na urlopie. Pasjonuję się… gotowaniem i to nawet z niezłym skutkiem. Lubię łączyć smaki i eksperymentować bez przepisów. Marzę o kursie kulinarnym w Wietnamie.

Katarzyna Kłubowicz – zastępca dyrektora Centrum Pomocy Dzieciom- z wykształcenia socjolog, absolwentka wielu szkoleń z zakresu pracy z rodziną uwikłaną w przemoc, certyfikowany specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie PARPA. Ukończyła szkolenie z zakresu systemowej terapii rodzin.
Lubię rozmawiać z ludźmi – w kontakcie indywidualnym, podczas prowadzenia grup, warsztatów, terapii rodziny. Moją zaletą, ale czasami też wadą, jest pamięć. Odprężam się podczas czytania – obecnie głównie prasy. Interesuję się historią – głównie okresem od II wojny światowej i czasami bieżącymi.
W Centrum – łatwiej napisać czego nie robię – nie pracuje z dziećmi i młodzieżą. Oprócz pracy terapeutycznej, rodzicielskiej z osobami dorosłymi zajmuję się sprawami organizacyjnymi naszego Centrum.

Justyna Bacławska – pedagog, certyfikowany specjalista do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie, liczne szkolenia z zakresu pomocy dziecku krzywdzonemu, terapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo behawioralnym, trener szkoleń w w/w zakresie, terapeuta w trakcie całościowego kursu psychoterapii pod kierownictwem prof. dr hab. Andrzeja Cechnickiego atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
W Centrum zajmuję się głównie pomocą terapeutyczną dzieciom i młodzieży. Prowadzę również grupowe treningi pewności siebie raz grupę psychoterapeutyczna dla młodzieży. W swojej pracy stawiam na to że każdy młody człowiek potrzebuje dobrego dorosłego, który będzie mu odpowiedzialnie towarzyszył procesie terapeutycznym. Lubię spacery i czas aktywnie spędzany na powietrzu – najchętniej jadąc na rowerze.

Barbara Helena Chrzanowska – psychiatra dzieci i młodzieży

Anna Czerniakiewicz – psycholog, pedagog, trener umiejętności społecznych, absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, trener Kreatywnego Programu Edukacyjnego Destination Imagination. Ukończyłam wiele szkoleń z zakresu pracy z młodzieżą oraz osobami dorosłymi, w tym między innymi z zakresu Treningu Pewności Siebie, Dialogu motywującego oraz metod indywidualnej pracy z osobami dorosłymi. W Centrum zajmuję się głównie indywidualnymi konsultacjami osób dorosłych i wsparciem rodzicielskim, prowadzę też grupy wsparcia dla rodziców oraz Trening Pewności Siebie.

Agnieszka Dubieniecka – pedagog, socjoterapeutka, terapeutka w trakcie całościowego kursu psychoterapii.  Uczestniczyłam w szkoleniach i kursach doszkalających w pracy z dziećmi/ młodzieżą i całymi rodzinami m.in.: Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie st.I, Treningu Zastępowania Agresji, Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne st. I, Dialog Motywujący kurs wprowadzający do Psychoterapii Tańcem i Ruchem, Program Wzmacniania Rodziny. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w wieku 6-18 lat m.in. w kryzysie emocjonalnym, doświadczających przemocy oraz z trudnościami w relacjach rówieśniczych. W Centrum pracuję głównie w kontakcie indywidualnym i grupowym z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami/ opiekunami.

Emilia Jabłońska – socjoterapeutka, psychoterapeutka psychodynamiczna, absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku. Mam doświadczenie w pracy z rodzinami oraz pracy grupowej z dziećmi i młodzieżą.

Anna Klimek – psycholog, specjalista psychologii klinicznej, zajmuje się diagnozą zaburzeń neurorozwojowych i emocjonalnych dzieci i młodzieży. Aktywnie uczestniczy w szkoleniach i konferencjach z tego zakresu. Ukończyła szkolenie z zakresu systemowej terapii rodzin organizowanego w ramach Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii Profesor Marii Orwid atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Alicja Kostecka –  psycholożka, psychoterapeutka w trakcie całościowego kursu psychoterapii w nurcie psychodynamicznym i systemowym, certyfikowana dogoterapeutka, absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyła szkolenia z zakresu terapii dzieci i młodzieży oraz szeroko rozumianej pomocy psychologicznej. W Centrum Pomocy Dzieciom zajmuje się terapią indywidualną i grupową dzieci i młodzieży oraz konsultacjami rodzicielskimi.

Agata Lulewicz – psychoterapeuta, psycholog, pedagog. Prowadzi terapię indywidualną dzieci, młodzieży i dorosłych, terapię grupową młodzieży oraz pomaga rodzinom w kryzysie. Pracuje w podejściu systemowym i psychodynamicznym, pod superwizją. Prowadzi szkolenia dla psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych oraz pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych.  Pracowała jako psycholog szkolny, odbywała staże kliniczne oraz regularnie szkoli się w zakresie psychoterapii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Julita Maleszewska – psycholożka, psychoterapeutka po ukończeniu 4,5-letniego całościowego kursu psychoterapii oraz kursu psychoterapii par. Certyfikowany terapeuta CPC-CBT (poznawczo-behawioralnej łączonej terapii rodzic-dziecko) oraz terapii traumy TF-CBT. Ukończyła kurs Podstawowy Psychoterapii Systemowej Indywidualnej i Rodzinnej w WTTS w Poznaniu, oraz liczne warsztaty, szkolenia związane z terapią dzieci i młodzieży. Pracuje głównie w oparciu o nurt psychodynamiczny oraz systemowy. W Centrum Pomocy Dzieciom w Białymstoku prowadzi psychoterapię młodzieży, dorosłych, grupę wsparcia dla rodziców nastolatków, grupę dla mam z niemowlętami. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Oddział Białystok.

Paulina Młynarczyk – Pedagożka, psychotraumatolożka. W Centrum zajmuje się głównie pomocą terapeutyczną dzieciom. Prowadzi terapię indywidualną i grupy psychoedukacyjne.

Agnieszka Mudrewicz – Jestem psycholożką, pedagożką wczesnoszkolna, psychoterapeutką. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia uprawniające m.in. do wczesnego wspomagania rozwoju i terapii z dziećmi ze spektrum autyzmu (w tym z zespołem Aspergera), niedosłuchem, niepełnosprawnością intelektualną oraz zaburzeniami integracji sensorycznej. Pracuję również z dziećmi i młodzieżą doświadczającą różnych trudności: lęku, nadmiernej nieśmiałości, mającymi trudności w funkcjonowaniu i zachowaniu. Doświadczenie w pracy zdobywałam pracując jako psycholog w placówkach edukacyjnych (przedszkolach, szkołach różnego typu), poradniach psychologiczno – pedagogicznych, ośrodkach pomocy dzieciom i rodzinie. Odbyłam staż diagnostyczny w klinicznym Ośrodku Psychiatrii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Białymstoku. Aktualnie jestem w trakcie podyplomowego całościowego kursu psychoterapii atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. W Centrum Pomocy Dzieciom zajmuję się terapią dzieci i młodzieży. Do tej pracy włączam również rodziców. Interesuje mnie człowiek jaki jest, z czym przychodzi, co nim kieruje. Pasjonuję się także weganizmem i uwielbiam jeździć na szkolenia.

Agnieszka Onoszko-Grodzka – Pedagożka, psychoterapeutka, socjoterapeutka, specjalistka d.s przemocy w rodzinie. Ukończyłam studium przeciwdziałania krzywdzeniu dzieci i liczne szkolenia z zakresu pracy z rodzicami, interwencji kryzysowej. Przez sześć lat pracowałam z dziećmi i młodzieżą prowadząc grupy socjoterapeutyczne. Obecnie w Centrum zajmuje się głównie pracą z rodzicami – prowadzę grupy psychoedukacyjne, grupy korekcyjno-edukacyjne, konsultacje indywidualnie, wspieram rodziców w kryzysie.
Z zamiłowania kulturoznawca- lubię czytać, chodzić do kina, teatru, opery. Do pracy jeżdżę rowerem, każdą wolną chwilę spędzam z rodziną i przyjaciółmi. Moim marzeniem jest wyjazd na obóz wędrowny w Bieszczady z najbliższymi. Ostatnim największym sukcesem zdany egzamin na prawo jazdy

Aneta Rudnicka-Porowska – specjalistka psychologii klinicznej, ukończyłam liczne szkolenia z zakresu terapii dzieci i młodzieży oraz pomocy dzieciom krzywdzonym. Ukończyłam szkolenie z zakresu systemowej terapii rodzin organizowanego w ramach Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii Profesor Marii Orwid. Pracuję głównie w nurcie systemowym. Interesuje mnie ludzki mózg i jego działanie. Przyjemność sprawia mi chodzenie po górach. Lubię też słuchać muzyki i poznawać nowe smaki.
W Centrum zajmuję się terapią indywidualną i grupową dzieci i młodzieży oraz konsultacjami rodzinnymi.

Piotr Rutkowski – specjalista psychiatra, psychoterapeuta. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Studia podyplomowe: „Podstawy psychoterapii” oraz „Szczegółowe zagadnienia psychoterapii” w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Magdalena Zinówko- Siłkowska – radczyni prawna

________________________________________
Zespół Centrum Pomocy Dzieciom jest pod superwizją Ryszarda Izdebskiego – superwizora psychoterapii Sekcji Naukowej Psychoterapii i Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego